Lesní školka Čekanka

Dětská skupina při Lesní mateřské škole Šemíček registrovaná u MPSV
Chůva: Anna Retková
Kontakt: lscekanka@gmail.com (prvním písmenem je malé “L”)

Dětská skupina Čekanka vznikla při LMŠ Šemíček, a to primárně jako přípravná třída pro nejmenší děti. Ve skupině je 1 teta a maximálně 6 dětí ve věku od 2 let. Nižší počet dětí tak zaručuje opravdu individuální přístup a umožňuje pohodový a přirozený přechod z rodinného do školního prostředí.

Zázemí Čekanky je v areálu Dětské jezdecké školy a z části v prostoru LMŠ Šemíček. V průběhu dne jsme s dětmi co nejvíce venku v lese nebo na školkové zahrádce. Nicméně útulné zázemí nám poskytuje klubovna jezdecké školy, v areálu LMŠ máme k dispozici další prostory pro vnitřní aktivity.

Preferujeme velmi blízkou spolupráci s rodiči a vítáme jejich aktivní přístup ke školce. Během roku pořádáme řadu společných akcí pro celé rodiny.

Stravování zajišťujeme celodenní, svačinky i obědy nám vozí z restaurantu Vitalité (viz http://www.skolkasemicek.cz/o-nas/stravovani/)

Velkou předností dětské skupiny je její umístění. Nachází se na naprosto výjimečném, nerušeném místě mezi Bílovicemi a Řícmanicemi v těsné blízkosti lesa. Školka je dobře dostupná i autem, z Bílovic nad Svitavou cca 5 min jízdy. Velké parkoviště se nachází přímo u jezdecké školy.

Dětem poskytujeme více možností pohybu než je standartní. Kromě času stráveného v přírodě pravidelně chodíme jezdit na koně. Jízda na koni děti baví a zároveň přispívá k správnému držení těla a rozvoji jemné i hrubé motoriky.

Zázemí školky tvoří nově postavená dřevěná chata s venkovním zastřešeným posezením cca 50m2 a jurta o průměru 8 m. Vše s možností zimního vytápění, je zde připojení na elektriku i tekoucí pitná voda. Na školkové zahrádce je kromě travnatého prostranství malý lesík a přírodní zahrada s vyvýšenými záhonky, pískovištěm, prolézačkami.

Celý areál Lesní mateřské školky i jezdecké školy je z bezpečnostních důvodů oplocený a napojen na kamerový systém s 24h službou.

Školné platné pro školní rok 2022 / 2023

Děti ve věku 2 – 3 roky
2 dny 2.400,-Kč měsíčně (300,- Kč/den)
3 dny 3.000,-Kč měsíčně (250,- Kč/den)
5 dnů 3.800,-Kč měsíčně (190,-Kč/den)

Děti ve věku 3 – 4 roky
2 dny 2.800,-Kč měsíčně (350,- Kč/den)
3 dny 4.200,-Kč měsíčně (350,- Kč/den)
5 dnů 5.600,-Kč měsíčně (280,-Kč/den)