Školní rok 2022-2023

  • Školní rok 2020/21

 

Archiv let minulých

  • Archiv »
  • Školní rok 2020/21

Den dětí na sovičkovém hřišti se třemi klauny a za slunečného počasí? Zaručená kombinace pro veselé dovádění, které jsme si všichni užili!

I když byly masopustní průvody letos leckde zrušeny, rozhodli jsme se uspořádat vlastní cestou do školky. Děti přišly ve všelijakých povedených maskách, cestou zpívaly i dováděly, nebo si jen užívaly sněhu. Pořád nám tu ale něco náromně vonělo. To asi ta babička s košíčkem. Pořád nechtěla prozradit, co v něm má. Až nakonec poodhalila tajemství proutěného košíku - masopustní koblížky! Pochutnali si vichni a bylo nám veselo. Podívejte se sami.

Podzimní rovnodennost jsme oslavili společně a tady je několik střípků z příprav i akce samotné.

Dne 21. září k nám do školky zavítali dva klauni - Lapálie a Patálie. Vlastně se k nám tak trochu zatoulali. Ztratili totiž svůj cirkus a při jeho hledání narazili na naši školičku. Ona jurta, pravda, vypadá tak trochu jako šapitó. A co teprve těch adeptů na kdejaká cirkusová vystoupení! Žonglování, kouzlení, akrobacie... Každý vyzkoušel, co se mu líbilo. Klauni u nás našli velešikovné děti, a tak jsme nakonec mohli založit zbrusu nový cirkus U Lapálie a Patálie!

První jízda na koních v tomto školním roce.

Na začátku nového školního roku jsme vyrazili na Sovičkové hřiště. Pro některé to bylo staré známé místo, někteří jej objevovali úplně poprvé. Každopádně jsme si to všichni pořádně užili!